Informacje bieżące

BEZPIECZNI W DOMU – PAMIĘTAJ CZAD ZABIJA!

(7 przypadków śmiertelnych na Śląsku w 2019r.)

W związku z licznymi podtruciami tlenkiem węgla, które już wystąpiły w 2019r. między innymi w Rudzie Sląskiej przy ul. Energetyków 103 oraz w Zabrzu przy ul. Olchowej 9, Kawika 28d, Leszczynowa 4, Wolności 357, Korczoka 57a, Lompy 32, Korczoka 61b, Krasińskiego 30, 3-go Maja 35, Szymanowskiego 4a, GSM „Luiza” żeby zapobiec kolejnym podtruciom przypomina:

doprowadzaj powietrze do mieszkania przez rozchylenie okna W czasie korzystania z gazowego piecyka kąpielowego . Funkcja mikrowentylacji w rozszczelnieniu okna jest niewystarczająca! Informujemy, że odpowiednia ilość stałego napływu powietrza do mieszkania jest niezbędna do zachowania prawidłowego ciągu w kanale spalinowym.

Nawiewanie powietrza z kratki wentylacyjnej czyli odwrócenie ciągu jest pierwszym sygnałem braku doprowadzenia odpowiedniej ilości powietrza do mieszkania.

  • zainstaluj czujnik tlenku węgla w pomieszczeniu z gazowym piecykiem kąpielowym lub w pomieszczeniu z piecem kaflowym,
  • wzywaj kominiarza do regularnego czyszczenia komina 4 razy od pieca centralnego ogrzewania i 2 razy od pieców kaflowych w sezonie grzewczym.
GSM, „Luiza” przypomina o corocznej konieczności wykonania przeglądu gazowego piecyka do podgrzewania ciepłej wody przez autoryzowany serwis wraz z otrzymaniem pisemnego zezwolenia na użytkowanie urządzenia który to dokument należy niezwłocznie dostarczyć do GSM „LUIZA”.